Montaż paneli BR Block

Montaż paneli Herringbone Jodełka


Montaż paneli podłogowych w systemie 5G

System 5G, nazywany również Fold Down, opiera się na nowatorskim systemie układania paneli podłogowych bez użycia kleju. W zamian tego wykorzystywany jest nowoczesny, a co za tym idzie szybki i o wiele łatwiejszy w obsłudze zamek nowej generacji. Innowacyjna technologia 5G umożliwia Klientom samodzielny montaż paneli podłogowych bez obaw o problemy wynikające z ich łączenia czy też niezamierzonego unoszenia się podłogi, które to mogą wystąpić podczas układania podłoża w sposób tradycyjny.

Jak ułożyć panele podłogowe w systemie 5G?

Pierwszy panel podłogowy ułóż piórem do ściany w taki sposób, aby powstała przy niej szczelina dylatacyjna o szerokości 10 mm. Następnie, przyłóż do niego w rzędzie kolejny panel i powoli go opuść. Zwróć przy tym uwagę na dopasowanie ich narożników. Na końcu zaś przyciśnij krótszą krawędź, aż usłyszysz charakterystyczny dźwięk, który nazywany jest kliknięciem. To właśnie owy klik oznajmia zatrzaśnięcie się elastycznej wstawki w zamku, a tym samym prawidłowe zamontowanie panelu podłogowego w systemie 5G.

- połóż pierwszy panel podłogowy w odległości 10 mm od ściany

- przyłóż do niego (w rzędzie) kolejny panel i przyciśnij krótszą krawędź, aż usłyszysz klik

W ten sposób dokończ układanie pierwszego rzędu. Pamiętaj jednak, iż ostatni w szeregu panel podłogowy zapewne trzeba będzie przyciąć. Zrób to zatem tak, aby przy drugim końcu ściany również powstał 10 mm odstęp dylatacyjny.

Panele podłogowe a system 5G – jak układać kolejne rzędy?

Aby rozpocząć układnie kolejnego rzędu, dosuń pod kątem dłuższą krawędź nowego panelu podłogowego do tego, który ułożono na samym początku. Zrób to tak, aby jego pióro zostało włożone w wypustki starego panelu z poprzedniego szeregu. Po wpięciu dłuższego boku pod kątem, opuść go w dół w taki sposób, by znajdował się płasko na podłożu. Następnie przyłóż kolejny panel podłogowy – dłuższym brzegiem do pierwszego rzędu, zaś krótszym do nowo położonego panelu. W trakcie jego obniżania, zwróć szczególną uwagę na dopasowanie krawędzi o mniejszych wymiarach. Po całkowitym położeniu powinna ona idealnie przylegać do panelu podłogowego ułożonego wcześniej. Brak widocznych złączeń i charakterystyczne kliknięcie będzie sygnałem, iż zamek na krótkim boku zatrzasnął się w sposób prawidłowy.

- nowy panel dołóż (pod kątem) do tego ułożonego na samym początku, a następnie go opuść

- przyłóż kolejny panel podłogowy do nowo położonego i dopasuj ich boczne krawędzie

Następnie powtórz te korki, aby ułożyć kolejne panele podłogowe. 

Zwróć przy tym uwagę, aby te w ostatnim rzędzie miały szerokość co najmniej 50 mm. Powodzenia w układaniu!

Montaż Paneli Herringbone Creative (Jodełka Francuska)