Czym jest struktura synchroniczna paneli ?

Czym jest struktura synchroniczna paneli ?

Czym jest struktura synchroniczna paneli podłogowych?

Głównym powodem, dlaczego warto stosować panele laminowane Alsapan, jest fakt, iż oprócz świetnych właściwości, mają one również bardzo realistyczną stylistykę. Ich wygląd nawiązuje bowiem do popularnego w ostatnim czasie wzornictwa opartego na naturalnych materiałach. Panele podłogowe są jednak o wiele lepszym rozwiązaniem od posadzki np. z drewna czy też z kamienia, gdyż – mimo niemalże idealnie zbliżonego wyglądu – mają od nich o wiele wyższe parametry. Jak to zatem możliwe, że ten produkt wnętrzarski jest tak do nich podobny? Odpowiedź jest prosta.

Co to jest struktura synchroniczna paneli podłogowych?

Za tym sprytnym zabiegiem designerskim stoi struktura synchroniczna paneli podłogowych. Czym ona jest? Aby dobrze sobie to uzmysłowić, można ją porównać do płaskorzeźby, która… jest trójwymiarowa. Ten innowacyjny typ struktury w idealny sposób odwzorowuje bowiem rysunek drewna, którym są pokryte panele laminowane Alsapan. Efekt tej znakomitej imitacji potęguje fakt, iż nawet pojedyncze sęki posiadają własne usłojenie, które – za sprawą tego rozwiązania – są odpowiednio wyeksponowane. Dzięki temu, można je nie tylko zobaczyć, lecz również poczuć pod stopami. Panele podłogowe Alsapan są zatem idealnym odwzorowaniem drewnianych desek.

Zalety paneli podłogowych o strukturze synchronicznej

Panele laminowane Alsapan, które posiadają strukturę synchroniczną, łączą w sobie piękno naturalnych materiałów i wysokie parametry techniczne, które są charakterystyczne dla produktów wnętrzarskich wytwarzanych przez tego francuskiego producenta. Chociaż pod względem estetyki, różnica pomiędzy panelami a drewnem jest praktycznie nie do wychwycenia, to w przypadku ich właściwości, jest już ona naprawdę kolosalna. Panele podłogowe Alsapan o takim charakterze posiadają bowiem bardzo gęstą i jednocześnie zróżnicowaną strukturę włókien. To właśnie dzięki nim, oprócz dostarczenia domownikom niesamowitych walorów estetycznych, wpływają one też pozytywnie na zwiększenie odporności podłogi. Potwierdzają to liczne testy ścieralności, z których wynika, iż panele laminowane Alsapan o strukturze synchronicznej zachowują swój pierwotny wygląd znacznie dłużej w porównaniu tak do materiałów naturalnych, jak i tradycyjnych paneli podłogowych.