Dlaczego warto wybrać panele podłogowe firmy Alsapan?

Dlaczego warto wybrać panele podłogowe firmy Alsapan?

Dlaczego warto wybrać panele podłogowe firmy Alsapan?

Na rynku paneli podłogowych istnieje wielu producentów, jednak mało który z nich kładzie jednakowy nacisk na jakość wykonania, kreatywny projekt, jak i elegancję swoich produktów. Wyjątkiem od tej reguły jest francuska firma Alsapan, której początki sięgają 1972 roku. Jest ona marką rozpoznawalną na praktycznie całym świecie. Sprawdź zatem, czym mogą się poszczycić wytwarzane przez nią panele podłogowe.

Najwyższa klasa ścieralności

Firma Alsapan produkuje wiele rodzajów paneli podłogowych, które wchodzą w skład oferowanych przez nią kolekcji. Jedną z nich jest Kolekcja Solid, która zawiera produkty cechujące się najwyższą klasą ścieralności – AC6. Te grube na 12 mm panele podłogowe posiadają też estetyczne wykończenia w postaci V-Fugi. Można je również łączyć z produktami wchodzącymi w skład Kolekcji Medium. 

Klasyczne i nowoczesne aranżacje

Panele podłogowe wchodzące w skład Kolekcji Medium, także są grube na 12 mm i posiadają klasę ścieralności AC6. Oprócz tego, cechują się wyjątkową szerokością (122 mm), która sprawia, iż idealnie nadają się zarówno do klasycznych aranżacji, jak i nowoczesnych wnętrz. Wysoka klasa ścieralności Kolekcji Medium i Kolekcji Solid pozwala na zastosowanie ich w budynkach użyteczności publicznej.

Właściwości antystatyczne i antyalergiczne

W ofercie francuskiego producenta jest także Kolekcja Solid Plus. Również i te panele mają grubość 12 mm i szczycą się klasą ścieralności AC6. Ponadto, zawierają heliochrom z jonami srebra, który skutecznie eliminuje bakterie i roztocza oraz zmniejsza napięcie elektryczne. Dzięki swemu ciężarowi (1 m² waży 12 kg) w przypadku ogrzewania podłogowego zapewnia doskonałe przewodnictwo ciepła.

Duża wytrzymałość na naprężenia

Wśród produktów firmy Alsapan znaleźć można również Kolekcję Strong. Panele podłogowego, które się do niej zaliczają, posiadają bardzo zbliżone właściwości do tych z Kolekcji Solid Plus. Głównymi różnicami jest brak powłoki DPL+ oraz zmniejszona tylko o jeden poziom klasa ścieralności - AC5. Mimo to, za sprawą montażu w systemie 5G, podłoża te są bardzo wytrzymałe na naprężenia.

Unikalne sposoby układania paneli

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest zaś Kolekcja Herringbone określana jako Jodełka. Nazwę tę zawdzięcza sposobowi układania paneli podłogowych w tzw. jodełkę. Także i te podłoża posiadają grubość 12 mm oraz klasę ścieralności AC6, a także czterostronną V-Fugę. Do tego, w zależności od wybranego dekoru, mogą być matowe, jak również o strukturze rustic i szczotkowanego drewna 3D.

Wyraźnie zatem widać, iż panele podłogowe firmy Alsapan to idealny wybór pod każdym względem. Cechuje je niesamowita odporność na ścieranie i naprężenia, posiadają właściwości antystatyczne oraz antyalergiczne, a do tego są świetnym uzupełnieniem klasycznych i nowoczesnych aranżacji.